Rekonštrukcia panelového bytu v Petržalke

Bratislavská Petržalka je charakteristická panelovými bytovými domami, ktoré sú typické svojou limitujúcou dispozíciou. Inak tomu nebolo ani pri tomto byte, kde najväčšou výzvou bolo upraviť pôvodnú dispozíciu bez zásahu do nosných stien. Dôležitou požiadavkou klientov bolo moderné riešenie s dôrazom kladeným na funkčnosť a dostatok priestoru pre mladú 4-člennú rodinu. S minimálnymi stavebnými úpravami sme dosiahli nový dispozičný koncept, v ktorom dominuje priestranná denná zóna s kuchyňou a jedálňou. Výrazným prvkom v obývačke je nábytková zostava TV steny, do ktorej sa nám podarilo zakomponovať aj skrytý pracovný kútik. Spálňa, ktorá získala pridanú hodnotu v podobe veľkého francúzskeho okna s prístupom na balkón, napriek svojim menším rozmerom poskytuje maximálny komfort a dostatok úložného priestoru. Detská izba je určená pre dve deti a je pomyselne rozdelená na dve časti tak, aby každé dieťa malo svoj rovnocenný priestor. Nový rozmer dostala aj kúpeľňa vďaka sekundárnemu presvetleniu denným svetlom cez svetlíky pod stropom, ktoré presvetľujú tiež vstupnú chodbu. Obe tieto miestnosti aj napriek svojim menším rozmerom pôsobia priestrannejšie.

Interiér bytu je ladený do kontrastu bielej a dreva. Pri tvorbe konceptu sme zohľadnili rozmery jednotlivých miestností a následne sme aplikovali pomer dreva a bielej v optimálnom vzťahu. Pri hmotovom riešení sme sa snažili vyťažiť z priestoru maximum a umiestniť v byte čo najviac úložného priestoru tak, aby pôsobil vzdušne. Materiálovo je byt riešený veľmi čisto a až minimalisticky. Bielu farbu a výrazné drevo doplňujú textílie v sivých odtieňoch použité na solitéroch a závesoch.

Aj keď ide o starší byt, po rekonštrukcii vôbec nezaostáva za novými technológiami. Elektricky ovládané exteriérové žalúzie, klimatizácia či podsvietenia ovládané senzormi sú pre tento byt samozrejmosťou.

Takmer všetok nábytok v byte je vyrobený na mieru stolármi na základe projektu. Srdcom tohto bytu je kuchyňa s jedálňou. Kuchyňa síce nie je veľká, no poskytuje maximálny užívateľský komfort. Pracovná plocha z technického kameňa kuchyňu rozžiaruje a dodáva jej eleganciu a nadčasovosť. K tomuto pocitu prispieva aj Senosan – materiál z vysokého lesku použitý na dvierkach.

Celkový dojem návrhu dotvárajú kvalitne prevedené detaily a vybrané solitéry. Vďaka konceptuálnemu použitiu materiálov v celom byte sme vytvorili príjemný domov pre mladú rodinu.

 Blog / Lorem ipsum dolor sit amet - foto
 Blog / Lorem ipsum dolor sit amet - foto
 Blog / Lorem ipsum dolor sit amet - foto

Prečítajte si viac o našich vybraných realizáciách.

Zoznam článkov

HRA FARIEB A SVETLA - Realizácia interiéru v škandinávskom štýle

HRA FARIEB A SVETLA - Realizácia interiéru v škandinávskom štýle

Trojizbový byt v novostavbe v historickom centre Trnavy dostal nový nádych vďaka nášmu architektonickému ateliéru DOBRÝ INTERIÉR. Celý návrh interiéru prepája škandinávsky štýl, ktorý majitelia zažili priamo v týchto krajinách a priniesli si ho so sebou domov.

Zobraziť celý článok


Rekonštrukcia panelového bytu v Petržalke

Rekonštrukcia panelového bytu v Petržalke

Bratislavská Petržalka je charakteristická panelovými bytovými domami, ktoré sú typické svojou limitujúcou dispozíciou. Inak tomu nebolo ani pri tomto byte, kde najväčšou výzvou bolo upraviť pôvodnú dispozíciu bez zásahu do nosných stien.

Zobraziť celý článok


Realizácia bytu v projekte Pri Mýte

Realizácia bytu v projekte Pri Mýte

Realizácia interiéru v projekte Rezidencie Pri Mýte so sebou priniesla viacero výziev. Penthouse s veľkorysou rozlohou bolo potrebné zariadiť funkčne, vkusne, nadčasovo a docieliť útulné bývanie pre mladú rodinu.

Zobraziť celý článok


Mach v hlavnej úlohe

Mach v hlavnej úlohe

Svieži, moderný a plný zelene. Taký je interiér 3-izbového bytu v projekte Rezidencie Pri Mýte.

Zobraziť celý článok


Pravidlá súťaže na INSTAGRAME

Pravidlá súťaže na INSTAGRAME

Zobraziť celý článok